607 051 084 biuro@koscioldroga.pl

NASZE PROJEKTY

PROJEKTY

ZREALIZOWANE PROJEKTY

FAMILY CAMP RADOŚĆ 2024

Family Camp Radość 2024 odbędzie się od 21 do 27 lipca br. organizujemy go po raz jedenasty.  Naszym pragnieniem jest to, aby był wyjątkowy, jak każdy. Już dzisiaj możemy zdradzić rąbek tajemnicy, że gościć będziemy grupę Amerykanów z Północnej Karoliny, którzy poprowadzą część zajęć szczególnie językowe.

Dla kogo jest Family Camp Radość 2024 ?

Dla dzieci, młodzieży, dorosłych, całych rodzin i seniorów. Krótko mówiąc dla każdego, kto ma pragnienie przyjechać i spędzić z nami ten czas 🙂

Wakacje to beztroski czas radości, nie nauki.

Nasze obozy przygotowywane są w taki sposób, aby uczestnicy również mieli czas na mnóstwo przyjemności oraz zabawy. Program obozu podzielony jest na część szkoleniową oraz rekreacyjną. Na obozie uczestnicy nauczą się nowych słówek, zwrotów, przełamią barierę mówienia, otworzą się na swobodne używanie języka. Na pewno zaznajomią się z czymś nowym, a przy okazji przeżyją wielką przygodę, którą chcą bardzo często powtarzać co roku. Nowe przyjaźnie, kolejne odkryte miejsce, ciekawe sytuacje, wspólnie spędzone chwile – to wszystko sprawia, że jest to fantastyczny i niezapomniany czas.

 W programie obozu:

 Zajęcia survivalowe

Wakacyjny obóz pełen przygód: Laserowy paintball, wyprawa survivalowa, podchody, gra terenowe, poszukiwanie skarbów, nauka znaków i sygnałów, obsługa mapy i kompasu.

Zajęcia sportowe

Sprawdzamy swoje siły w wielu dyscyplinach sportowych. Uczymy się zasad gier zespołowych i indywidualnych. Dla uczestników między innymi czekają atrakcje, takie jak: dmuchańce, gry zespołowe, zajęcia taneczne, poranna zaprawa.

Dobra zabawa

Podczas obozu nie brakuje radości i wiele śmiechu a ponadto organizowane są: karaoke night, wieczór talentów, planszówki, zabawy integracyjne.

 Zajęcia Edukacyjne

Oferujemy możliwość rozwoju poprzez organizowanie zajęć praktycznych. Nasi goście z Północnej Karoliny prowadzić będą gry i zabawy w języku angielskim. Ponadto podczas obozu uczestnicy będą mieli możliwość poznawania historii i bohaterów biblijnych, ciekawostek ze świata. Organizowane będą również dni tematyczne.

Warsztaty

Dla poszukiwaczy swoich pasji: zajęcia plastyczne diy: mydełka, świeczki, biżuteria, scrapbooking, malowanie na wodzie, zajęcia artystyczne i wiele innych atrakcji.

  • Dodatkowo podczas trwania obozu organizowane będą konkursy i przygotowane zostaną nagrody.

  • Jak co roku, otwarty będzie obozowy sklepik z szerokim asortymentem,
    w którym do nabycia (za zdobyte obozowe dolary
    ) będzie wiele upominków.

Realizacja programu obozu służyć będzie:


1. Wypoczynkowi w sposób czynny i ciekawy.
2. Zdobywaniu nowych wiadomości i umiejętności
3. Zdobyciu i doskonaleniu umiejętności obserwacji otaczającego nas świata.
4. Integracji kadry z uczestnikami obozu                                                                                                                                                                                                                 
5. Poszerzeniu wierzy uczestników o podstawowe wiadomości ze świata
6. Rozwijaniu aktywnych, twórczych postaw dzieci i młodzieży otwartych na własne aspiracje i potrzeby innych ludzi.
7. Umożliwieniu uczestnikom obozu budowania pozytywnego obrazu samego siebie.
8. Rozwijanie umiejętności pełnego realizowania własnych pomysłów.
9. Organizacji zabaw i zajęć tematycznych                                                                                                                                                                                                             
10. Kształtowaniu umiejętności empatycznego współdziałania w grupie.

Harmonogram

Dobra organizacja dnia pozwala w pełni wykorzystać czas udziału w obozie. Dzięki szerokiej gamie zajęć i atrakcji, które czekają na uczestników, każda doba podzielona zostanie na trzy części – poranek, popołudnie oraz wieczór. 

Wszystkie elementy dnia przewidują czas na posiłek, odpoczynek oraz udział w zajęciach. 

Koszt 7 dniowego obozu z pełnym wyżywieniem i atrakcjami to 1600 zł od osoby. Od początku organizowania obozów założeniem naszym było to, aby jak najwięcej osób mogło pojechać, dlatego uczestnicy płacą połowę tej kwoty 800 zł. Potwierdzeniem rezerwacji miejsca na obozie, jest wpłata zaliczki 200 zł na konto obozu.  Pozostałą kwotę staramy się pozyskać w formie wsparcia od sponsorów i ludzi, którzy poprzez wpłaty na konto Kościoła dokładają swoją cegiełkę do obozu 🙂

Podaruj wakacje !

Każdy może dołożyć cegiełkę do obozu. Liczy się każda złotówka! Im większą kwotę uda się zebrać, tym więcej dzieci, rodzin uczestników będzie mogło pojechać na wakacyjny obóz. Ten rok jest bardzo szczególny ze względu na inflację, wzrost cen, sytuację gospodarczą spowodowaną pandemią, ludzie stracili pracę, po prostu koszty życia wzrosły. Wiele rodzin nie może pozwolić sobie na wspólnie spędzone wakacje, a wielkim wysiłkiem finansowym jest wysłanie na nie dzieci.  Dla wszystkich uczestników Family Camp Radość 2024 będzie to chwila, w której będą mogli wypocząć i nabrać nowych sił na kolejny rok pracy i nauki.

 

RODZINNA DROGA

REGULAMIN

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

POMOC DLA UKRAINY

Poniedziałek od 16:00 do 20:00

Środa od 16:00 do 21:00

Piątek od 16:00 do 20:00

Niedziela od 9:00 do 14:00

 

W marcu 2023 roku, dzięki społeczności Connestee Falls w Brevard w Północnej Karolinie i przy współpracy z naszym przyjacielem Dan Mehedi. Przekazaliśmy wsparcie w postaci ciepłej odzieży, sprzętu sportowego artykułów szkolnych dla ukraińskich uchodźców mieszkających w Inowrocławiu oraz  uczęszczających do szkoły podstawowej w Nowej Wsi Wielkiej. Bardzo dziękujemy za współpracę 🙂

__________________________________

W związku z wojną na Ukrainie, nasza Wspólnota pragnie podjąć działania mające na celu pomoc uchodźcom i tym, którzy pozostali na Ukrainie, aby bronić kraju przed rosyjską agresją.
Podjęliśmy współpracę z Międzynarodowa Fundacja Humanitarna Similis, poprzez którą będziemy wspierać finansowo pozostałych na Ukrainie ludzi, jak również chcemy pomagać uchodźcom tu na miejscu.
Poniżej umieszczone ważne informacje na temat potrzebnych rzeczy, które można przynosić do naszej siedziby:
ŻYWNOŚĆ DŁUGOTERMINOWA: konserwy, olej, cukier, makarony, mąka, kasza, ryż, herbata, kawa, słodycze, mleko UHT, warzywa/owoce w puszkach (np. fasola, groszek, kukurydza, ananas, brzoskwinia), przeciery pomidorowe w kartonach, suszone owoce, orzechy;
KOSMETYKI I CHEMIA: żele pod prysznic, szampony, mydła, szczoteczki i pasty do zębów, kremy ochronne, podpaski, pampersy dla dzieci, płyny do prania, płyny do mycia naczyń;
ŚRODKI OPATRUNKOWE: zwłaszcza na zranienia i oparzenia: koce termiczne, gazy jałowe, kompresy jałowe, opaski dziane, bandaże elastyczne, ampułki soli fizjologicznej, środki odkażające, rękawiczki jednorazowe, chusty opatrunkowe sterylne, opaski uciskowe, nożyczki do opatrunków.
Zbierane są także nowe koce i śpiwory.

Może być zdjęciem przedstawiającym tekst „Pomoc dla Ukrainy Chcesz pomóc, ale nie wiesz od czego zacząć? Na naszej stronie w poście poniżej znajdziesz listę potrzebnych rzeczy, które można przynosić do naszej siedziby przy ul. Farnej w Inowrocławiu (centrum miasta 50m od Rynku)

Wsparcie finansowe można przelewać na konto: 74 1140 2004 0000 3602 8113 7911 dopiskiem Pomoc dla Ukrainy

Skontaktuj się nami poprzez email biuro@koscioldroga.pl lub
tel: 607 051 084  www.koscioldroga.pl

0
Liczba odbiorców
2
Aktywność

wynik dystrybucji
Promuj post
2 udostępnienia
Lubię to!