607 051 084 biuro@koscioldroga.pl

SŁUŻBY

Zbór jest jak organizm, w którym każdy ma swoje miejsce i zadanie do wykonania. Pragniemy, aby każdy z nas mógł rozwijać swoje talenty i realizować się w tej dziedzinie, do której powołał go Bóg. Poszczególne służby zborowe są miejscem, gdzie to powołanie można sprawować ku wspólnemu pożytkowi i zbudowaniu, a także gdzie można zostać posilonym dzięki zaangażowaniu innych.

Co robimy ?

W naszej wspólnocie działa wiele służb, odpowiedzialnych za funkcjonowanie kościoła. Poniżej prezentujemy każdą z nich.

SŁUŻBA UWIELBIENIA

Każde nabożeństwo wygląda nieco inaczej. Niewiele jest form liturgicznych i rzadko korzystamy z ustalonych wcześniej tekstów modlitw. Mimo to, można wyróżnić stałe elementy każdego nabożeństwa, między innymi uwielbienie.
Przez muzykę i teksty pieśni, często oparte na fragmentach Biblii, rozważamy i ogłaszamy wielkość Boga. Wyrażamy swoje emocje i wspólnie wyznajemy ważne prawdy wiary. Uwielbienie prowadzi zazwyczaj zespół muzyków, a teksty pieśni wyświetlane są na ekranie.

SŁUŻBA DUSZPASTERSKA

Służba duszpasterska nie jest wyłącznie służbą modlitwy. Staramy się nieść pomoc osobom, które z powodu różnych sytuacji i doświadczeń życiowych potrzebują wsparcia, by iść dalej przez życie, dokonywać lepszych wyborów oraz – w oparciu o zdrowy fundament – móc budować swoje życie. Prowadzimy spotkania indywidualne lub z małżeństwami – po wcześniejszym telefonicznym ustaleniu terminu spotkania.

SZKÓŁKA NIEDZIELNA

Sympatyczne słowo „szkółka” kojarzy się przede wszystkim z czasem niedzielnego nabożeństwa, podczas którego dzieci idą na swoje cotygodniowe niedzielne zajęcia… I na tym wiedza większości członków „ DOROSŁEGO KOŚCIOŁA” się kończy. Jednak, w tym samym czasie, gdy dorośli – słuchają, jak stosować w życiu Boże zasady, słuchają żywego przekazu Słowa – dzieci spędzają czas bardzo podobnie!
Nasze nauczanie odbywa się w ramach systemu oświaty na podstawie programów zatwierdzonych przez władze Kościoła. Wszystkie dzieci uczestniczące w zajęciach otrzymują zaświadczenie z oceną, którą mają wpisaną na świadectwie szkolnym.

Świetlica

Zajęcia odbywają się w salach naszego Kościoła w każdy Piątek godz.16:00 do 17:30. Dzieciom oferujemy interesujące zajęcia plastyczne, muzyczne, językowe no i oczywiście wiele zabaw. Pragniemy, aby dzieci i ich rodziny poznawały Ewangelię Jezusa Chrystusa a przez to doświadczały przemiany życia i stawały się dziećmi Bożymi zdolnymi do życia w rodzinie i społeczeństwie.
Utrzymujemy się z ofiar ludzi, którzy mają otwarte serce dla człowieka.

Koordynator projektów

Chcemy dosięgać i pomagać tym, którzy często czują się zapomniani i bez nadziei. Staramy się, aby nasze działania lokalne były jak najbardziej praktyczne i odpowiadały na realne potrzeby osób, do których docieramy. Dlatego też powołaliśmy służbę koordynatora projektów, który jest łącznikiem we współpracy z lokalna społecznością, samorządem i NGO.

Koordynator projektów : Mariola Osińska
kontakt : biuro@koscioldroga.pl

Służba GN

Misją Gwiazdkowej Niespodzianki jest okazywanie miłości Bożej w praktyczny sposób potrzebującym dzieciom na całym świecie, w celu przekazania Dobrej Nowiny o Jezusie Chrystusie. Nasza wspólnota od wielu lat aktywnie uczestniczy w corocznej akcji. Zapraszamy do fotorelacji w galerii.

Koordynator : Sylwia Graszk

Nauczyciel : Karolina Rudowicz

Kontakt : biuro@koscioldroga.pl

Seminarium Biblijne